Alçıpan

Hizmetlerimiz Anasayfa Tadilat

alçıpan tavan alçıpan tavan strafor tavan istanbul alçıpan

Alçıpan evlerimizde, ofislerimizde bilimum yaşam alanlarımızda tadilat işlerinde en başta gelen önemli çalışmalardan bir tanesidir. Peki nedir alçıpan?
Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.
 
Neden Alçıpan?
 
  1. Alçıpan' ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.
  2. Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.
  3. Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.
  4. Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.
  5. Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, istediğiniz yalıtım değerlerini söyleyin, size en uygun Knauf Alçıpan Sistemi'ni önerelim!
  6. Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.
  7. Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.
  8. Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.
  9. Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Alçıpan 68 Alçıpan 67 Alçıpan 66 Alçıpan 65 Alçıpan 64 Alçıpan 63 Alçıpan 62 Alçıpan 61 Alçıpan 60 Alçıpan 32 Alçıpan 31 Alçıpan 30 Alçıpan 29 Alçıpan 28 Alçıpan 27 Alçıpan 26 Alçıpan 21 Alçıpan 20